Середа, 24 серпня 2016 00:00

1991-2016: як за чверть століття змінився агросектор України?

За чверть століття Україна стала лідером у виробництві олії соняшнику, але майже втратила галузь ВРХ. Які ще зміни принесло чверть століття незалежності? Минуло 25 років з оголошення незалежності України. Ми пройшли через 2 революції, в стадії війни з Російською Федерацією, втратили частину території та отримали масу технологічних і ментальних зрушень у сфері сільського господарства та експорті продовольства. Що змінилось за чверть століття в українському агросекторі? Які зміни зафіксував Держстат?

Агросектор

Окрема справа - експорт. На початку незалежності продукція сільського господарства та харчопрому займала 11,21 % у структурі експортованих товарів ( у грошовому вираженні аграрії експортували товарів на 1 млрд 823 млн доларів США протягом 1991 року).  У 2015 році співвідношення було 38,3% до структури усього українського експорту (14 млрд 602 млн доларів США валютної виручки країни забезпечив експорт сільськогосподарських товарів). 

Досягнення українського експорту:

  • 1 місце у світі за обсягами експорту соняшникової олії. Встановлення вивізного мита на насіння соняшнику забезпечило частку України у світовій торгівлі соняшниковою олією  на рівні 52% та понад 11 000 робочих місць в галузі переробки олійних культур.
  • 7  місце у світовій торгівлі курятиною та субпродуктами. Укрупнення промислових птахофабрик та чітка експортна експансія курятини 2-х виробників допомогла зайняти лідируючі позиції у світі.
  • 3 місце у торгівлі зерновими в світі і паралельний постійний ріст експорту борошномельної продукції (117 млн. доларів у 2015 році). За прогнозами у 2016/2017 мр буде експортовано понад 400 тис т. борошна, що стане абсолютним  рекордом з 1991 року.

Втрати українського експорту:

  • Скорочення експорту цукру з України у 7 разів до 30 000 т. Кількість працюючих заводів цукрової галузі скоротилась зі 192 до 37.
  • Падіння об’ємів експорту молочних продуктів та свинини у 7 та 25 разів відповідно через втрату ринку РФ.
  • Сировинна орієнтованість експорту – майже 7,5 млрд дол. валютної виручки забезпечується за рахунок експорту необроблених зернових та олійних культур.

За матеріалами Agravery

Подробнее на сайте: https://rankmedicine.ruhttps://keepmedicine.ruhttps://dearmedicine.ru https://natural-cure.ru https://whitemedicine.ruhttps://washealth.ruhttps://enjoymedicine.ruhttps://safemedicine.ruGo to top of pagehttps://indianmedicine.ruhttps://medicineway.ru https://bravemedicine.ruGo to top of pagehttps://focmedicine.ruhttps://chinese-medicine.ruhttps://medicinego.ruhttps://yetimedicine.ru

 

Свіжі новини

Виїзна медична консультація Аграрної партії відвідала Бучу

/ 23 серп. 2017
За підтримки Аграрної партії у місті Буча в районі масиву Склозаводу, 19 серпня, пройшла медична акція. За день роботи виїзна медична консультація у складі 15 лікарів обстежила 333 місцевих мешканця. У складі медичної бригади працювали: офтальмологи, терапевти, дерматолог, хірург, лор.…

Вітання з ювілеєм Гавриленка Григорія Олександровича

/ 18 серп. 2017
Дорогий Григорію Олександровичу! Прийміть мої найщиріші вітання з нагоди Вашого 60-річного ювілею. За покликом серця Ви обрали благородну життєву місію – вирощуєте хліб. Завдяки Вашій хазяйновитості і клопіткій праці розвивається громада, покращується добробут людей. Ми високо цінуємо Ваш особистий внесок…

439 мешканців Гаврилівки пройшли медичне обстеження

/ 20 лип. 2017
Сьогодні медичний десант Аграрної партії обстежив 439 мешканців села Гаврилівка Вишгородського району. Це є своєрідним рекордом для сільської місцевості. Зі слів вдячних пацієнтів їх висока відвідуваність, не в останню чергу зумовлена, позитивними відгуками від родичів та знайомих із сусідніх сіл…