Середа, 24 серпня 2016 00:00

1991-2016: як за чверть століття змінився агросектор України?

За чверть століття Україна стала лідером у виробництві олії соняшнику, але майже втратила галузь ВРХ. Які ще зміни принесло чверть століття незалежності? Минуло 25 років з оголошення незалежності України. Ми пройшли через 2 революції, в стадії війни з Російською Федерацією, втратили частину території та отримали масу технологічних і ментальних зрушень у сфері сільського господарства та експорті продовольства. Що змінилось за чверть століття в українському агросекторі? Які зміни зафіксував Держстат?

Агросектор

Окрема справа - експорт. На початку незалежності продукція сільського господарства та харчопрому займала 11,21 % у структурі експортованих товарів ( у грошовому вираженні аграрії експортували товарів на 1 млрд 823 млн доларів США протягом 1991 року).  У 2015 році співвідношення було 38,3% до структури усього українського експорту (14 млрд 602 млн доларів США валютної виручки країни забезпечив експорт сільськогосподарських товарів). 

Досягнення українського експорту:

  • 1 місце у світі за обсягами експорту соняшникової олії. Встановлення вивізного мита на насіння соняшнику забезпечило частку України у світовій торгівлі соняшниковою олією  на рівні 52% та понад 11 000 робочих місць в галузі переробки олійних культур.
  • 7  місце у світовій торгівлі курятиною та субпродуктами. Укрупнення промислових птахофабрик та чітка експортна експансія курятини 2-х виробників допомогла зайняти лідируючі позиції у світі.
  • 3 місце у торгівлі зерновими в світі і паралельний постійний ріст експорту борошномельної продукції (117 млн. доларів у 2015 році). За прогнозами у 2016/2017 мр буде експортовано понад 400 тис т. борошна, що стане абсолютним  рекордом з 1991 року.

Втрати українського експорту:

  • Скорочення експорту цукру з України у 7 разів до 30 000 т. Кількість працюючих заводів цукрової галузі скоротилась зі 192 до 37.
  • Падіння об’ємів експорту молочних продуктів та свинини у 7 та 25 разів відповідно через втрату ринку РФ.
  • Сировинна орієнтованість експорту – майже 7,5 млрд дол. валютної виручки забезпечується за рахунок експорту необроблених зернових та олійних культур.

За матеріалами Agravery

Подробнее на сайте: https://rankmedicine.ruhttps://keepmedicine.ruhttps://dearmedicine.ru https://natural-cure.ru https://whitemedicine.ruhttps://washealth.ruhttps://enjoymedicine.ruhttps://safemedicine.ruGo to top of pagehttps://indianmedicine.ruhttps://medicineway.ru https://bravemedicine.ruGo to top of pagehttps://focmedicine.ruhttps://chinese-medicine.ruhttps://medicinego.ruhttps://yetimedicine.ru

 

Свіжі новини

Заява Аграрної партії України

/ 28 бер. 2018
Сьогодні тисячі українців позбавлені можливості отримати свої земельні паї. Питання щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення стало предметом політичних торгів та гострих суспільних дискусій. Однак із поля зору влади випала низка важливих питань, які мають передувати початку ринкового обігу ділянок.…

Відповідальність за накопичені борги влада перекладає на український народ – Віталій Скоцик

/ 12 лют. 2018
  Податковий борг місцевих олігархів із 2014 року донині зріс у вісім разів! Зараз це 77 мільярдів гривень, відповідальність за повернення яких влада знову перекладає на український народ. Зараз в Україні немає дієздатної влади. Сформувати ефективний уряд та парламент можливо, лише…