«Посівний марафон: через недолугу політику уряду аграрії вимушені закуповувати менш якісне насіння»
Четвер, 07 квітня 2016 00:00

«Посівний марафон: через недолугу політику уряду аграрії вимушені закуповувати менш якісне насіння»

Вартість весняно-польових робіт вийде щонайменше на 40% дорожчою за минулорічну. Значно впливає девальвація гривні, що автоматично призводить до зростання цін на мінеральні добрива, насіння та засоби захисту рослин від шкідників, які в значній мірі є імпортними.

Вартість посівної могла б бути ще дорожчою, але аграріям зіграло на руку падіння світових цін на нафту, завдяки чому у порівнянні з минулим роком, особливо не подорожчали паливно-мастильні матеріали.

Відсутність фінансових ресурсів на сьогодні – найбільша проблема аграріїв, особливо складно середнім і малим сільгоспвиробникам. Якщо раніше аграрії нестачу фінансових ресурсів покривали за рахунок кредитних коштів, то вже в 2015 році такі кредити не змогли взяти, оскільки кредитна ставка була на рівні 35%, зараз ставки від 23% до 28%, але це все одно надто дорого. І навіть такий кредит отримати доволі проблематично.

Бюджетна підтримка для зниження кредитної ставки сільгоспвиробників також мінімальна. В держбюджеті закладена сума всього в 300 млн грн, тобто така ж як і в бюджеті минулого року. І це при тому, що уряд зробив усе можливе, щоб після впровадження нової податкової політики у аграріїв було якомога менше власних обігових коштів.

Великі господарства ще тримаються, вони самі експортують продукцію, чого не можна сказати про дрібні.

Як бачимо бездарна податкова політика уряду поставила аграріїв перед вибором: зменшувати посівні площі під певними культурами, насамперед, це стосується кукурудзи, цукрових буряків, ріпаку та соняшнику, або використовувати менш якісне насіння та засоби захисту рослин, що негативно вплине на врожайність.

При цьому, незважаючи на ситуацію у країні та складні умови роботи аграрного господарства, загрози зриву проведенню весняно-польових робіт немає. Фермери переконані, що попри складну економічну ситуацію у країні, з посівною впораються. Якщо згадати минулий рік, то ситуація теж була критична: девальвація гривні, тотальне подорожчання всього і вся. Але все завершилося майже без втрат: посівна пройшла успішно і незважаючи на посуху було отримано хороший урожай пшениці. Передусім це вдалося зробити завдяки наполегливій праці аграріїв.

 

Свіжі новини

Олександр Пікож (депутат Великодимерської ОТГ): Боротися з туберкульозом треба не на папері

/ 30 бер. 2018
Туберкульоз є найпоширенішою інфекцією в усьому світі. Ця хвороба щороку забирає більше життів, аніж СНІД та інші хвороби. Поширення туберкульозу  є однією з причин втрати працездатності, появи інвалідності та підвищення смертності населення Броварського району. Не буду приводити статистику захворюваності та…

Заява Аграрної партії України

/ 28 бер. 2018
Сьогодні тисячі українців позбавлені можливості отримати свої земельні паї. Питання щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення стало предметом політичних торгів та гострих суспільних дискусій. Однак із поля зору влади випала низка важливих питань, які мають передувати початку ринкового обігу ділянок.…