Юрій Павлушко
Юрій Павлушко

Юрій Павлушко

pavlushko yuryЗа останні два роки податкове навантаження для сільгоспвиробників на один гектар землі в обробітку зросло в 41 раз. А з 1 січня уряд хоче повністю позбавити агровиробників спецрежиму ПДВ і перевести їх на загальну систему оподаткування.

При цьому, аграріїв позбавляють останньої системної підтримки. Тваринництво не виживе взагалі. У тих, хто займається рослинництвом, не буде оборотних коштів. Кредитування у нас практично нема. Або ж вартість позик космічна. Українських сільгоспвиробників просто доводять до банкрутства.

Складається враження, що українських сільгоспвиробників хочуть зовсім «зачистити» під створення ринку землі. І забрати землі, на яких вони господарюють. Адже у разі відкриття ринку землі українські виробники нічого придбати не зможуть.

У Європі сьогодні вартість одного гектара землі сільськогосподарського призначення коштує 20-30 тисяч доларів. Навіть якщо ціни в Україні будуть дещо нижчими, ми землю купити не зможемо. З такою політикою у нас взагалі не буде грошей. Відповідно, її скуплять або міжнародні корпорації, або ж з десяток українських магнатів, які уже зараз прибирають до своїх рук землі, штучно завищуючи ціни оренди.