Субота, 03 червня 2017 00:00

Зірковий «десант» Аграрної партії відвідав табір для дітей переселенців

4Тут не чути вибухів і пострілів. Лише гостроверхі сосни, дерев’яні будиночки, мотузковий парк, футбольний майданчик, поруч пасуться коні і рудий кролик. У такій атмосфері дітям переселенців із зони АТО легше долати синдром жертви, втрату відчуття безпеки і ще багато інших страхів, які залишила на згадку війна. Табір «Лісова Застава» розташований неподалік смт. Димер, у Вишгородському районі на Київщині. Сьогодні, 2 червня, у місцевої дітвори – справжня подія. До них прибули зіркові гості від Аграрної партії. І звичайно ж, – подарунки!

«Табір працює з 2014 року. Сьогодні тут перебувають більш ніж 60 дітей. А влітку очікують заїзду ще на 200 осіб», – розповідає керівник проекту Ірина Сазонова.

За її словами, все, що тут є, – завдяки волонтерам. А на питання, як табір підтримує влада, лише знизує плечима.

«І на війні допомагають волонтери, і в мирному житті допомагають волонтери. Постає питання – де ж держава? Тільки якесь свято – чиновники одразу ж приїжджають, фотографуються і зникають. А ці діти потребують допомоги кожного дня. Не тільки фінансової. Можна було б, приміром, створити корпус психологів, аніматорів. Тут же багато і сиріт, і дітей з неблагополучних сімей. Відчувається, що їм не вистачає спілкування і дорослої уваги», – говорить заступник голови Аграрної партії Денис Марчук.

Біля членів Аграрної партії зчинилася справжня метушня. Дітвора брала автографи, обіймала, фотографувалася. А одна дівчинка навіть пропонувала зробити масаж. Казала, мріє стати професійним масажистом, а тут саме є на кому відпрацювати навички.

«Насправді дивлюсь на цих діток – і навертаються сльози. Їхні долі розбиті, серця зранені. Вони ще зовсім маленькі, але пізнали життя сповна. Дуже хочеться, щоб наші благодійники максимально долучалися і не боялись дивитися в очі цим дітлахам», – каже член Аграрної партії, заслужена артистка України Ярослава Руденко.

І що назавжди запам’ятають діти з «Лісової Застави», так те, що цього дня зіграли у футбол із легендарними ветеранами «Динамо» – членами Аграрної партії: триразовим чемпіоном СРСР, головою Асоціації ветеранів футболу Віктором Хлусом і заслуженим майстром спорту (1986) Іваном Яремчуком.

«Ростіть великі і щасливі! А ми ще обов’язково повернемось і зіграємо з вами. Та ще й нові м’ячі привеземо!», – пообіцяли футболісти.

«А ще справжнього арбітра… і свисток!», – підказали діти.

Тут нереально позитивно, дружня, тепла атмосфера і справді хочеться знову повернутися до цієї малечі, – констатували всі з зіркового «десанту».

«Дітям, які втратили домівки і ховалися від куль, потрібна максимальна турбота і підтримка. Від тих цінностей, які ми закладатимемо у їхнє виховання, залежатиме наше майбутнє, процвітання держави і надія на те, що війна більше ніколи не повториться», – зазначила сьогоднішня гостя табору, член Аграрної партії, голова Українського фонду соціальних перетворень Тетяна Петракова.

Після зустрічі з гостями, дітвора наввипередки почала розпаковувати подарунки. Окрім солодощів, знайшли там підбірку гарних книг, які передав їм директор видавництва «Самміт-книга» Іван Степурін.

«Вау! Найбільшу прочитаю за кілька вечорів, – похвалився один хлопчина. – А цю мені прочитає мама, інші – старший брат… як повернеться з війни».

 

Блоги