Середа, 07 червня 2017 00:00

Аграрії пікетували парламент з вимогою зупинити дерибан землі

18893476 1159254940887283 1014218733586128207 nСьогодні, 7 червня, близько 30 тис. людей різного віку та соціального статусу пікетували урядові установи. Фермери, аграрії, мешканці міст і сіл із усіх областей України біля парламенту та в урядовому кварталі взяли участь у мітингу «Не дамо вкрасти землю!». Учасники вимагали зупинити впровадження неврегульованого ринку землі. Аграрна партія, що ініціювала мітинг, привезла до Києва мільйони підписів проти. Активно до заходу долучилася й аграрники Київщини.

«Ми сьогодні тут, щоб сказати «ні» грабунку українського народу і української держави. Ми привезли понад 3 мільйони підписів, які ви бачите на сцені та біля сцени. Ми привезли майже 400 резолюцій міських, районних, обласних рад щодо недопущення «дикого» ринку землі. Ми також привезли сюди наше бачення земельної реформи, втілене в законопроекті про розвиток земельних відносин до 2025 року. Заяви української влади часто розходяться з її реальними діями, тому ми продовжуємо контролювати питання земельної реформи. Ми попереджаємо народних депутатів: ухвалення скоростиглих урядових законопроектів про ринок землі буде зрадою національних інтересів», - наголосив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

3 млн підписів проти «дикого» ринку землі було зібрано в рамках всеукраїнської акції з протидії поспішному впровадженню ринку землі сільськогосподарського призначення. На сцені вибудували стіну з коробок із підписами, привезеними до Києва. Тисячі людей зі всіх куточків України на площі Конституції та прилеглих вулицях тримали гасла «Не дамо вкрасти землю!», «Продаж землі – зрада держави!», «Ні – дикому ринку землі!», «Земля належить народу України! Конституція України. Стаття 13».

«Саме Агарна партія вперше почала вести діалог з людьми, якою має бути земельна реформа в Україні. Та поки ми слухали громаду, влада писала свою реформу, за вигідними їй правилами. Сьогодні ми презентуємо ті принципи реформи, що влаштовуватимуть українців. Серед важливих пунктів: Держгеокадастр як структура має зникнути, бо там зосереджена найбільша кількість корупційних складових; землі за межами населених пунктів мають бути передані в управління територіальних громад; має бути повністю завершена інвентаризація земель; потрібно чітко прописати вимоги, хто і скільки землі має право купувати», - зазначив заступник голови Агарної партії Денис Марчук.

Також цього дня відбулись численні флеш-моби, на сцені виступали народні артисти, зокрема, Тарас Чубай і гурт «Плач Єремії». Так, було проведено автопробіг та створено живі ланцюги в урядових кварталах з гаслом «Не дамо вкрасти землю!». Окрім того, відбулись вуличні сценки та мовчазні флеш-моби. Так люди висловлювали своє ставлення до продажу землі, який в сучасних умовах може обернутися «дерибаном» найбільшого українського багатства.

«Сьогодні гектар української землі коштує як один айфон. Та ми маємо пам'ятати, що завтра будуть цінитися не новітні технології, а питна вода та земля, годувальниця людства. Земля! Ось наше справжнє багатство. Якщо ми не захистимо сьогодні наші чорноземи, то вже завтра українська нація прокинеться убогою. Не дамо вкрасти землю!», - звернувся до учасників мітингу представник Київської обласної партійної організації з Києво-Святошинського району Михайло Дорошенко.

Підтримати мітинг зібралося чимало селян, фермерів, яким земельне питання дуже болить. Вони вимагають врегулювати земельний ринок. Адже при теперішніх умовах зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – злочин проти сільської громади та простого фермера.

«Майже всі керівники сільгоспідприємств Тетіївського району приєднались нині до акції, щоб висловити категоричне «ні» продажу землі. Ми переконані, щоб земля стала товаром необхідні передумови. Потрібно зробити ринок землі прозорим та легальним, де покупцем може бути лише фізична особа. Звичайно, ми, фермери, хочемо працювати на своїй землі, але ми не готові знімати останню сорочку, щоб її купити. Ми прагнемо стати учасниками ринку, але не сьогодні, не за таких правил гри», - наголосив фермер з Тетіївщини, керівник районної партійної організації Юрій Демцюра.

Відтак, було ухвалено резолюцію мітингу-протесту проти спроб влади поспіхом запровадити ринок землі, підкріплену мільйонами підписів українців. Аграрії планували передати її Голові ВР. Також хотіли передати розроблений експертами Аграрної партії проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року». Однак, до учасників мітингу спікер парламенту Андрій Парубій так і не вийшов.

 

Блоги