П'ятниця, 20 квітня 2018 00:00

Олег Корбан: Процес децентралізації – один із процесів, який має зробити владу ефективною

Процес децентралізації – один із процесів, який має зробити владу ефективною. Про це в ефірі каналу 112 заявив заступник голови Аграрної партії, голова Київської обласної організації Аграрної партії України Олег Корбан. 

У своєму виступі він наголосив, що ефективність влади стане основою у зростанні достатку громадян.

«Ефективність влади – коли існує баланс між повноваженнями, які є на сьогодні, між ресурсами територіальних громад і відповідальністю. Сам процес децентралізації – це один із процесів, який має зробити владу ефективною», - підкреслив політичний експерт.

Олег Корбан наголосив на тому, що в Україні сама система управління державою залишається поки пострадянською. Тобто така ж, яка була із серпня 1991 року.

«Для змін системи необхідно було внести зміни до законодавства, у тому числі в Конституцію, Закон України «Про місцеве самоврядування», «Про місцеві органи державної влади», але це ще не зроблено. Тому у нас така «мутна вода» в процесі децентралізації. Немає чіткого розподілу по горизонталі між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. А де немає чіткого розподілу повноваження, нема чіткого розподілу ресурсів і відповідно немає відповідальності», - відзначив політик.

При цьому, він звернув увагу на те, що децентралізація поки має хаотичний характер і проходить без міцного фундаменту.  

«Для того, аби впорядкувати цей хаос, потрібно почати із законодавчого поля, бо це – фундамент. Потрібно чітко визначити якою має бути сама система управління державою. Коли ми кажемо про реформу управління, то нам пропонують трирівневу систему: Об’єднані територіальні громади – районний рівень – обласний рівень», - вважає керівник Київського обласного осередку Аграрної партії. 

За його словами, Аграрна партія пропонує формувати ОТГ на рівні районів, бо там чітко визначені і центри, і локалізація, логістика. В такому випадку, переконаний Олег Корбан, буде ефективне управління державою.

 

Блоги